Kertenkele İlaçlama

Kertenkele İlaçlama

Kertenkele türüne bağlı olarak farklı vücut derileri vardır. Bazılarının derileri kalın pullu iken bazılarının ise derileri dikenlidir. Dev kertenkeleler cüsse olarak devasa büyüklüktedirler. Kertenkelede üreme ve çoğalma da her iki cinse de ihtiyaç vardır.
Kertenkelede çiftleşme organları bulunur ve çiftleşmeden sonra dişi kertenkele yumurtasını dışarıya bırakır yavrular yumurtadan burada çıkar. Bazı kertenkele çeşitleri direk canlı yavru doğururlar.
Kertenkele türleri beslenme olarak hem bitkisel beslenirler hem de etçildirler. Kertenkeleler; böcek, karınca, diğer haşere yumurtalarını, balık yavrusu ve yumurtalarını, ağaç meyve ve yapraklarını tüketirler.
Kertenkele ile beslenen bazı hayvan türleri şunlardır: kaplumbağa, yırtıcı kuşlar, tilki, çakal.vb hayvanlar bu canlıları yer. Sürüngenlerin en çok zarar gördüğü canlılar insanlardır.

KERTENKELENİN İNSANLARA VERDİĞİ ZARARLAR;

Kertenkeleler insanların besinlerine ortak olduğu için insanlara zarar verirler. Özellikle bahçelerdeki sebzeleri tükettiği için ve evlerdeki saksı çiçeklerine zarar verdiği için sevilmezler. Bazı türleri zehirlidir fakat birçoğunda zehir olayı yoktur. İnsanlarla aynı ortamda yaşamayı sevmezler. Çünkü en çok zararı insanlardan görürler.

KERTENKELE İLE MÜCADELE;

Kertenkele ile mücadele için mutlaka ilaçlama firması ile çalışın. Kertenkele ile mücadele, ferdi müdahaleler yeterli olmaz. Ve ferdi mücadelede ciddi sıkıntılar yaşanabilir. Kertenkele ısırması esnasında mutlaka doktora başvurulmalı. Halk arasında zararsız bilinirse de insana hastalık bulaştırma ve zehirleme olayına karşı tedbirli olmak lazım.Bursa  ilaçlama olarak siz değerli müşterilerimizi memnun etmek bizim işimizdir.


google-site-verification=N2lre92ZQKb0LrFtzRcspETv_6wGlBZMDCzd1ulyJ48
Kertenkele İlaçlama - Bursa İlaçlama, Bursa İlaçlama Firması, Bursa Böcek İlaçlama, Bursa Haşere İlaçlama, Böcek İlaçlama Fiyatları, Şirket Ofis İşyeri İlaçlama, Ev Konut İlaçlama, Apartman Bina İlaçlama, Bahçe İlaçlama
Kertenkele İlaçlama | Kertenkele ile mücadele için mutlaka ilaçlama firması ile çalışın. Kertenkele ile mücadele, ferdi müdahaleler yeterli olmaz. Ve ferdi mücadelede ciddi sıkıntılar yaşanabilir. Kertenkele ısırması esnasında mutlaka
kertenkele-ilaclama-kertenkele-ile-mucadele-icin-mutlaka-ilaclama-firmasi-ile-calisin-kertenkele-ile-mucadele-ferdi-mudahaleler-yeterli-olmaz-ve-ferdi-mucadelede-ciddi-sikintilar-yasanabilir-kertenkele-isirmasi-esnasinda-mutlaka-doktora-basvurulmali